ПОДІЇ | Всі Події

Проф. Зоя Федорівна Веселовська – перший український вчений залучений до розробки протоколу діагностики та лікування глаукоми на рівні Європи

22-23 жовтня успішно у онлайн-форматі відбулася 5-та, ювілейна, науково-практична конференція з міжнародною участю «ГЛАУКОМА+2020».

Конференція була організована з нагоди 40-річчя з дня заснування Європейського Глаукомного товариства (EGS).

Цей захід є вкрай важливим, оскільки, незважаючи на прогрес офтальмологічної науки, глаукома і сьогодні посідає одне з перших місць серед причин сліпоти в світі.

Цьогорічна програма включила рекордну участь іноземних фахівців з офтальмології світового рівня: 2–а віце-президенти асоціацій (Італія – Carlo Enrice Traverso, Фінляндія – Anja Tuulonen), 4 члени Президії та 4 члени EGS (Європейське Глаукомне товариство) з 10 країн (Словаччина – Barbara Cvenkel, Угорщина – Gabor Hollo, Польща – Jaromir Wasyluk, Данія- John Thygesen, Турція – Ilgaz Yalvac, Єгипет -Tharwat Mokbel, Аргентина – Ana Sanseusane та Казахстан – Gulnara Веgimbaeva). На 13 лекціях були системно висвітлені найсучасніші погляди на лікування глаукоми, згідно новим стандартам 2020 року.

Рекордна кількість світових лекторів та 45 прямих включень стали знаковими для цього заходу. У конференції також взяли участь відомі в сфері офтальмології фахівці з України: Зоя Веселовська (Київ), Сергій Риков, Наталія Веселовська та Ірина Шаргородська (Київ), Павло Бездітко (Харків), Георгій та Олег Пархоменко (Київ), Наталія Завгородня (Запоріжжя), Андрій Сергієнко, Наталія Малачкова та Наталія Капшук (Вінниця), Василь Шевчик (Чернігів), Надія Ульянова (Луцьк), Надія Боброва, Сергій Дмитрієв та Тетяна Гайдамака (Одеса), Інна Запорожченко та Ольга Пятіізбянцева (Київ).

Вкрай важливу інформацію на «ГЛАУКОМА +2020» представив перший віце-президент EGS щодо 5 видання «Terminology et Guidelines for Glaucoma» 2020 року. Він інформував, що для підготовки цього документу вперше були залучені не тільки члени президії, але і запрошені члени Європейського глаукомного товариства – експерти з різних країн Європи. З України в команду розробників нового видання «Terminology et Guidelines for Glaucoma» 2020 року була запрошена проф. Зоя Федорівна Веселовська, завідувачка кафедри хірургічних хвороб №2 Київського медичного університету, засновник та президент Українського глаукомного товариства. Це велика честь, перш за все для України, та, звичайно, для нашого університету.

За словами Carlo Enrice, виданню документу передувала інтенсивна, чотирьохрічна робота. Перше зібрання робочої групи по обговоренню важливих питань нового документу відбулася у серпні 2017 (Лондон, Велика Британія), друге у серпні 2018 року (Бордо, Франція), а третє, фінальне обговорення – в листопаді минулого року (Генуя, Італія).

Сьогодні можна без перебільшення сказати, що сталася знаменна подія, оскільки вперше представник з України був запрошений до розробки нового протоколу діагностики та лікування глаукоми «Terminology et Guidelines for Glaucoma»- V-th Edition.

Від імені Київського медичного університету вітаємо всіх, а особисто, член-кор. НАМН України, професора Зою Федорівну Веселовську та її команду з цією визначною подією.

11.11.2020
ПОДІЇ | Всі Події
29
ЛИС
The “Tracheal Intubation” workshop will be held
Date & time: November 29, 2021, at 15:00.
25 Листопада 2021
29
ЛИС
The “Central Vein Catheterization” workshop will be held
Date & time: November 29, 2021, at 16:30.
25 Листопада 2021
30
ЛИС
Майстер-клас Центру кар’єри КМУ на тему: «Як написати супровідний лист?»
Захід відбудеться в онлайн-форматі 30 листопада о 16:00
26 Листопада 2021
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери