Оголошені нобелівські лауреати з медицини

4 жовтня 2021 року Нобелівським комітетом були оголошені цьогорічні лауреати з медицини та фізіології. Визначну нагороду отримали американський вчений Девід Джуліус із Каліфорнійського університету Сан-Франциско й Ардем Патапутян з Інституту Скріппса в Ла-Гоя (США) за дослідження рецепторів температури і дотику.

Лауреати премії виявили важливі, відсутні ланки в нашому розумінні складної взаємодії між нашими відчуттями і навколишнім середовищем, зокрема, обидва вчених займалися дослідженнями механізмів відчуттів людиною різних температур, а також відчуття від механічного впливу на тіло. Зокрема, Джуліус переважно досліджував, яким чином нервові закінчення тіла людини реагують на різні характеристики навколишнього середовища – тепло або холод, а Патапутян – на механічний вплив.

13.10.2021