ПОДІЇ | Всі Події

Міжнародний день рідкісних захворювань

В останній день лютого відзначається Міжнародний День рідкісних (орфанних) захворювань. Ініціатор проведення цього дня – Європейська організація з вивчення рідкісних хвороб EURORDIS. Девіз Міжнародного дня рідкісних захворювань 2021 – «Багато. Сильні. Горді».

Мова йде про вроджені або набуті хвороби, що зустрічаються дуже рідко: рідше за один випадок на 2000 населення. Більшість з них обумовлені генетично (до 80%). Вони мають тяжкий і хронічний перебіг, супроводжуються зниженням якості та скороченням тривалості життя пацієнтів. Такі люди зазвичай потребують безперервного та пожиттєвого лікування.

З рідкісною хворобою живуть до 5,9% населення світу — це більше 300 млн. людей. В Україні діагностуються та лікуються такі орфанні захворювання, як фенілкетонурія, гемофілія, муковісцидоз, хвороба Гоше, хвороба Фабрі, мукополісахаридоз, легенева гіпертензія та інші.

Основна мета Міжнародного дня рідкісних хвороб – покращити обізнаність широкої громадськості про рідкісні (орфанні) захворювання та їх вплив на життя пацієнтів; надання особам з цими хворобами рівного права на медичну допомогу, навчання та доступ до суспільного життя.

26.02.2021
ПОДІЇ | Всі Події
25
ЧЕР
Битва найкмітливіших “Що? Де? Коли? КМУ!” 25 червня!
КОЛИ? - 25 червня о 18:00
ДЕ? - ACTIVE LEARNING HALL (лекційна зала № 224)
Головний корпус Київського медичного університету, вул. Бориспільська, 2.
08 Червня 2021
25
ЧЕР
Запрошуємо на День відкритих дверей
День відкритих дверей відбудеться у OFFLINE-форматі 25 червня 2021 року о 16:00 за адресою: вул. Бориспільська, 2.
11 Червня 2021
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери