КМУ на семінарі «Strengthening and enhancing mental health and psychiatry pre-service curriculum: a follow up meeting»

3-4 червня в Національному університеті ім. Т.Г. Шевченка проходив семінар «Strengthening and enhancing mental health and psychiatry pre-service curriculum: a follow up meeting». Семінар відбувся за підтримки UNA (Ukraine-Norway-Armenia) та ВООЗ. У семінарі взяли участь провідні фахівці з проблем психічного здоров’я: науковці з України (представники з Національного університету ім. Т.Г. Шевченка, Київського медичного університету, Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, Донецького національного медичного університету, Національної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика), Норвегії, Вірменії, Грузії, Киргизстану.

Метою семінару є об’єднання осіб, які приймають рішення та мають відношення до створення навчальних програм з дисциплін психіатрія та наркологія, медична психологія (навчання майбутніх лікарів, післядипломна освіта). В ході роботи семінару обговорювалися освітні програми з психіатрії та наркології (контент та структура), навчальні матеріали, кадровий потенціал кафедр та проблеми, з якими стикаються представники вишів, а також поширення досвіду впровадження оновленої версії настанов з питань психічного здоров’я (mhGAP-IG version 2), що містять найсучасніші рекомендації щодо діагностики та лікування психічних захворювань, що ґрунтуються на засадах доказової медицини, для посилення навчальних програм. Від Київського медичного університету участь у роботі семінару взяла завідувач кафедри неврології, психіатрії, рефлексо- та мануальної терапії, ЛФК та спортивної медицини, д.мед.н. Копчак О.О., яка виступила з англомовною доповіддю «Mental Health and Psychiatry Pre-service Curriculum: Experience from Kyiv Medical University». В  своїй презентації Копчак О.О. висвітлила найважливіші короткі факти про Київський медичний університет, відомості про кафедру неврології, психіатрії, рефлексо- та мануальної  терапії та спортивної медицини з акцентом на кадровий склад кафедри. Також в доповіді Копчак О.О. висвітлено структуру єдиного державного кваліфікаційного іспиту, навчальну програму з психіатрії та наркології, підкреслено особливе місце практичних навичок та вмінь у формуванні майбутнього лікаря-спеціаліста та важливе значення клінічних розглядів пацієнтів з психічними захворюваннями для формування клінічного мислення у студентів. Висвітлено проблеми, з якими зіштовхуються англомовні викладачі та запропоновано шляхи їх вирішення. Основна частина презентації була присвячена опису навчальної програми з психіатрії та наркології та крокам по впровадженню mhGAP-IG у навчальний процес.

Даний семінар надає широкі перспективи для встановлення міжнародних зв’язків, можливостей для співробітників, студентів, лікарів-інтернів, аспірантів Київського медичного університету щодо міжнародного співробітництва з питань діагностики та лікування розладів психічного здоров’я, обміну освітнім досвідом.

[slideshow_deploy id=’7419’]

Олімпіада з фармацевтичної ботаніки
Запрошуємо вас взяти участь в Університетській студентській олімпіаді з фармацевтичної ботаніки для студентів ІІ-ІІІ курсів фармацевтичного факультету, яка відбудеться 22 квітня 2024 року о 10:00 на кафедрі фармацевтичної і біологічної хімії, фармакогнозії, за адресою: Харківське шосе, 121.
08 Квітня 2024
Запрошуємо на майстер-клас «Як написати ефективне резюме?»
Запрошуємо вас стати учасниками майстер-класу «Як написати ефективне резюме?», який відбудеться 23 квітня 2024 року о 17:00 у онлайн-форматі.
17 Квітня 2024
Екскурсія до медичного центру «Мати та дитина»
 Запрошуємо 24 квітня 2024 року о 8:00 вступників до інтернатури за спеціальністю «Акушерство і гінекологія» на екскурсію до медичного центру «Мати та дитина», який знаходиться за адресою: вул. Юрія Литвинського, 54/15.
18 Квітня 2024
Безкоштовний відкритий стоматологічний тренінг для абітурієнтів!
Тренінг відбудеться 26 квітня року о 14:00 за адресою: вул. А. Цедіка, 7, (місце зустрічі - хол перший поверх). Поспішайте, кількість місць обмежена, реєстрація закривається дуже швидко!
18 Квітня 2024