Кафедра внутрішньої медициниТакташов Гемадій Саїтович, д.мед.н., професор Тема кандидатської дисертації за спеціальністю 14.01.02 – внутрішні хвороби: «Артеріальна гіпертензія при подагрі» (1996 р.) Тема докторської дисертації за спеціальністю 14.01.12 – ревматологія: «Респіраторна дисфункція при хронічній ревматичній хворобі серця: зв’язок з екологією, діагностика, патогенез, лікування» (2016 р.) Автор та співавтор понад 203 наукових, педагогічних та навчально-методичних праць, з яких 6 статей в виданнях, які входять до міжнародної науково-метричної бази Scopus та Web of Science, 1 монографії, 2 патентів на корисну модель, 9 навчальних посібників, в т.ч. з грифом МОЗ України. Член спеціалізованої вченої ради Д.11.600.04, співвиконавець комплексних НДР. Науковий керівник 3-х здобувачів, що захистили дисертаційні роботи та одержали науковий ступінь кандидата медичних наук. Член 2 редакційних колегій, у т.ч. фахового журналу «Вісник Клубу Панкреатологів». Дійсний член Асоціації ревматологів України, дійсний член Європейського товариства кардіологів (ESC), дійсний член наукової організації «Центр українсько-європейського наукового співробітництва». Лікар-кардіолог вищої категорії, лікар-терапевт вищої категорії, лікар-ревматолог. Такташов Гемадій Саїтович – завідувач кафедри, д.мед.н., професор, читає лекції лікарям-інтернам зі спеціальності «Внутрішні хвороби» та студентам 4-5 курсів з внутрішньої медицини, а також проводить семінарські заняття з лікарями-інтернами та практичні занятті з внутрішньої медицини та загальної практики (сімейної медицини) зі студентами 4-6 курсів медичного факультету Грона Наталія Василівна – к.мед.н., доцент, завуч кафедри, відповідальна за проведення занять з внутрішньої медицини, ендокринології та загальної практики (сімейної медицини) англійською мовою зі студентами 4-6 курсів міжнародного факультету Ківа Олексій Йосипович – к.мед.н., доцент, проводить практичні заняття з лікарями-інтернами зі спеціальності «Внутрішні хвороби» та студентами 6 курсу медичного факультету із загальної практики (сімейної медицини) Соломко Олена Володимирівна – к.мед.н., доцент, читає лекції та проводить практичні заняття з профільних дисциплін кафедри з англомовними студентами в польському кампусі КМУ Жарка Анастасія Юріївна – к.мед.н., асистент, проводить практичні заняття з внутрішньої медицини зі студентами 4 курсу медичного факультету Волошин Ярослав Володимирович – асистент, читає лекції та проводить практичні заняття з ендокринології зі студентами 4 курсів медичного та стоматологічного факультетів, а також практичні заняття з внутрішньої медицини зі студентами 4 курсу та загальної практики (сімейної медицини) зі студентами 6 курсу медичного факультету
На кафедрі викладаються наступні обовʼязкові освітні компоненти: Внутрішня медицина студентам 4 курсу медичного факультету та англомовним студентам міжнародного факультету за спеціальністю «Медицина» – 150 год / 5 кредитів (лекції, практичні заняття та самостійна робота студентів). Внутрішня медицина студентам 5 курсу медичного факультету та англомовним студентам міжнародного факультету за спеціальністю «Медицина» – 150 годин / 5 кредитів (лекції, практичні заняття, самостійна робота студентів). Ендокринологія студентам 4 курсу медичного факультету та англомовним студентам міжнародного факультету за спеціальністю «Медицина» – 60 годин / 2 кредити (лекції, практичні заняття, самостійна робота студентів). Ендокринологія студентам 4 курсу стоматологічного факультету та англомовним студентам міжнародного факультету за спеціальністю «Стоматологія» – 30 годин / 1 кредит (лекції, практичні заняття, самостійна робота студентів). Загальна практика (сімейна медицина) студентам 6 курсу медичного факультету та англомовним студентам міжнародного факультету за спеціальністю «Медицина» – 135 годин / 4,5 кредити (практичні заняття, самостійна робота студентів). На післядипломному рівні на кафедрі проводиться навчання лікарів-інтернів за спеціальністю «Внутрішні хвороби» Матеріально-технічне оснащення кафедри відповідає нормативам і вимогам до кафедр закладів вищої освіти. На допомогу студентам по оволодінню програмами навчання по всіх навчальних дисциплінах створені курикулуми та силабуси, методичні вказівки та рекомендації для студентів і викладачів на українській та англійській мовах. Розроблено покрокові алгоритми відпрацювань практичних навичок з фізичного обстеження пацієнта. Співробітники кафедри є авторами та співавторами більш ніж 15 навчальних посібників. Працівники кафедри постійно удосконалюють свій рівень викладання, а саме з педагогіки вищої школи. Приймають участь у навчально-методичних та науково-практичних конференціях, в тому числі з доповідями, проходять науково-педагогічне стажування, є дійсними членами науково-педагогічних асоціацій («Центр українсько-європейського наукового співробітництва»).
Основними методами викладання дисциплін на кафедрі є лекції, практичні заняття та самостійна робота студентів, за винятком дисципліни загальна практика (сімейна медицина), де лекції не передбачені ОПП. На практичних заняттях використовуються інтерактивні методи навчання (кейс-метод «case-studies»); «мозковий штурм» («brain storm»); ділова гра; робота у малих групах (команді) та ін.), онлайн платформи (AMBOSS, CASUS, ClinCaseQuest, Osmosis) та віртуальні комп’ютерні мультимедійні програми. Науково-дослідницька робота кафедри спрямована на розробку та впровадження новітніх методів діагностики і лікування хворих ревматологічного профілю з коморбідними станами, з’ясування патогенетичних механізмів, впливу середовища, а також вивчення та оптимізацію персоніфікованого підходу ведення хворих з поєднаною патологією серцево-судинної системи та визначення аспектів превентивної медицини. Науково-педагогічні працівники кафедри є авторами та співавторами більш ніж 700 наукових праць, в тому числі посібників, патентів на винахід та свідоцтв на корисну модель, серед яких, за останні 5 років, 7 робіт опубліковано у виданнях, які входять до міжнародної науково-метричної бази Scopus та Web of Science: Жданюк Ю.И., Гомозова Е.А., Лесниченко Д.А., Такташов Г.С. Иммунологическая диагностика поражений миокарда, вызванных энтеровирусной инфекцией // Лікарська справа. Врачебное дело. 2017. № 1–2. С. 55–60 (Scopus). Губергриц Н.Б., Такташов Г.С., Супрун А.А., Беляева Н.В. Подводные рифы протоков Вирсунга и Санторини (об истории открытия протоковой системы поджелудочной железы). // Экспериментальная и клиническая гастроэнтерология. 2017. Вып. 147, № 11.С. 105–110 (Scopus). Characteristics of articular syndrome in systemic vasculitis / Syniachenko O., Khaniukov O., Yehudina Ye. [et all.] // Georgian Medical News. 2017. Vol. 273, N 12. P. 69-75 (Scopus). Связь эффективности лечения больных анкилозирующим спондилитом с состоянием костного метаболизма / Синяченко О. В., Егудина Е. Д., Ермолаева М. В. [и др.] // Запорожский медицинский журнал. 2018. Т. 20, № 2. С. 236-241 (Web of Science). The state of bone metabolism in lung cancer patients / Y.V. Dumanskyy, O.V. Syniachenko, Ph.A. Stepko [et all.] // Experimental Oncology.2018 (June) 40. P. 136–139 (Scopus). Vasylyeva І.М et al. The content of prostanoids and cyclooxygenases in colon tissue in experimental ulcerative colitis/ Oksana A. Nakonechna, Liudmyla D. Popova, Olena V. Solomko, Kateryna В. Harbar, Natalia V. Yarmysh //Клінічна медицина.-2023.-№8(30). С. 91-97 (Scopus). Співробітники кафедри є активними членами Європейського товариства кардіологів (ESC), асоціації серцевої недостатності (HFA), асоціації ревматологів України та ін. наукових об’єднань. Співробітники кафедри беруть участь в науково-практичних державних та міжнародних симпозіумах, з’їздах, конгресах, конференціях.
Лікувальну роботу кафедра проводить у лікувальних закладах міста. Лікувально-консультативна робота здійснюється висококваліфікованими фахівцями – докторами і кандидатами медичних наук, лікарями вищої та першої категорії. Співробітниками кафедри надається допомога хворим з патологією серцево-судинної системи з проведенням ЕКГ, Холтерівського моніторування ЕКГ та добового моніторування АТ, ЕхоКГ, з порушеннями опорно-рухового апарату, з ендокринною, респіраторною патологією, а також з розладами шлунково-кишкового тракту. Основною клінічною базою кафедри є кардіологічне та терапевтичне відділення КНП «Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги», м. Київ. Кафедра Внутрішньої медицини при ПВНЗ «Київський медичний університет» створена наприкінці 2022 р. з метою поширення та вдосконалення спеціалізованого викладання дисциплін «Внутрішня медицина», «Ендокринологія», «Загальна практика (сімейна медицина)» у вітчизняних та іноземних студентів старших курсів, а також лікарів-інтернів за спеціальністю «Внутрішні хвороби» та слухачів з безперервного професійного медичного розвитку. Кафедру з моменту її заснування і по теперішній час очолює д.мед.н., професор Такташов Гемадій Саїтович, який є автором понад 210 наукових, педагогічних та навчально-методичних праць, авторських свідоцтв, патентів на корисну модель, серед яких 6 статей в виданнях, які входять до міжнародної науково-метричної бази Scopus та Web of Science. Склад кафедри представлено працівниками з багаторічним науково-педагогічним та лікувальним досвідом, серед яких доктор медичних наук, професор; 3 доцента, кандидата медичних наук, 2 асистента. Викладачі кафедри є авторами та співавторами багатьох учбово-методичних робіт, в т.ч. навчальних посібників, та наукових праць з діагностики та лікування актуальних проблем внутрішньої медицини. Загальний напрям діяльності кафедри, що стосується викладання профільних дисциплін, спирається на історичну вітчизняну школу внутрішньої медицини з урахуванням сучасних міжнародних стандартів та інформаційно-технологічних тенденцій щодо формування світогляду майбутнього лікаря.
|
Завідувач кафедри
![]() Такташов Гемадій Саїтович
Контактна інформація
ОСОБЛИВЕ
ПОДІЇ | Всі Події
НОВИНИ КАФЕДР | Всі новини
На кафедрі ДТС завершився цикл спеціалізації «Дитяча стоматологія»!
14 квітня 2025 року на кафедрі ДТС завершився цикл спеціалізації «Дитяча стоматологія». Він трива...
17 Квітня 2025
Відбувся майстер-клас на кафедрі Дитячої терапевтичної стоматології!
10 березня 2025 о 15.00 і 16.30 на кафедрі Дитячої терапевтичної стоматології за адресою: вул. Тр...
17 Квітня 2025
Кафедра ортопедичної стоматології та ортодонтії завершила цикл спеціалізації «Ортодонтія»
26 березня 2025 року відбулося урочисте вручення сертифікатів молодим лікарям, які здобули кваліф...
02 Квітня 2025
Виробнича фармацевтична практика: фармацевтична хімія
Завершився черговий цикл виробничої фармацевтичної практики для студентів факультету психології т...
31 Березня 2025
Відбувся ЛІІ Крок 3 для лікарів-інтернів за спеціальністю “Стоматологія”
Сьогодні 25.03.2025 відбувся ліцензійний інтегрований іспит Крок 3 для лікарів-інтернів за спеціа...
25 Березня 2025
|