Кафедра інфекційних хвороб, фтизіатрії та пульмонології

Адреса: вул. Харківське шосе, 121/3, вул. Чернігівська 38/2, вул. Хорива, 3а, вул. Відпочинку, 11.

Email: pulmonology@kmu.edu.ua
Тел.: +38 (044) 562-87-14, +38 (044) 576-03-23

Завідувач кафедри

Мельник Василь Павлович, професор, доктор медичних наук, Заслужений лікар України, Посол Всесвітньої федерації Миру від України, академік Академії наук вищої школи України, Лауреат нагороди Ярослава Мудрого, нагороджений Знаком Пошани.

 

Штат кафедри

 • Панасюк Олексій Варфоломійович – доктор медичних наук, професор, академік Академії наук Вищої школи України
 • Топольницький Валентин Станіславович – доктор медичних наук, професор
 • Баркалова Елеонора Леонідівна – доктор медичних наук, професор
 • Садомова-Андріанова Ганна Володимирівна – кандидат медичних наук, доцент
 • Білоусова Інна Володимирівна – кандидат медичних наук, доцент
 • Галузинський Володимир Павлович – кандидат медичних наук, доцент
 • Гудзенко Оксана Анатоліївна – кандидат медичних наук, доцент
 • Дерев’янко Людмила Андріївна – кандидат медичних наук, доцент
 • Мантула Аліна Олександрівна – кандидат медичних наук, доцент
 • Нечипоренко Наталія Михайлівна – кандидат медичних наук, доцент
 • Симоненко Володимир Євгенович – кандидат медичних наук, доцент
 • Труніна Тетяна Іванівна – кандидат медичних наук, доцент
 • Ціпоренко Сергій Юрійович – кандидат медичних наук, доцент
 • Антонюк Іван Васильович – асистент
 • Слюсарчук Іванна Олегівна – асистент
 • Чернишева Галина Вікторівна – асистент
 • Попова Ірина Євгенівна – асистент

Навчальна робота

На кафедрі читаються лекції, проводяться практичні заняття та курація хворих для студентів 4, 5 та 6 курсів медичного факультету та міжнародного факультету , а також 4-го курсу стоматологічного факультету.

До структури кафедри входять наступні навчальні дисципліни:
– Фтизіатрія
– Пульмонологія
– Інфекційні хвороби
– Дерматологія та венерологія

З 2000 року проводиться післядипломна підготовка лікарів-інтернів за спеціальностями: інфекційні хвороби, фтизіатрія та пульмонологія, дерматологія та венерологія (підготовлено 203 лікарі інтерни, 8 клінічних ординаторів, а з 2004 року – 32 магістри медицини).

Методична робота

На допомогу студентам по оволодінню програмами навчання по всіх навчальних дисциплінах створені робочі навчальні програми, методичні розробки, рекомендації та вказівки для студентів і викладачів на українській, російській та англійській мовах. Видані три підручники та 4 навчальних посібники. Останній посібник «Фтизіатрія» в 2020 р. (електронний варіант).

Історія кафедри

Кафедра була створена в 1996 році, на базі Туберкульозної лікарні №1 м.Київ та КМКЛ №9. Організував і очолює її по теперішній час доктор мед. наук, академік Академії наук вищої школи України, професор Мельник В.П.

Першими викладачами були:

 • Фтизіатрія та пульмонологія – очолює з 1996 року доктор мед. наук, академік Академії наук вищої школи України, професор Мельник В.П.; доктор мед. наук, академік Академії наук вищої школи України, професор Панасюк О. В. (професор кафедри з 1996 року по теперішній час); кандидат мед. наук, доцент Панасюк В.О. (з 1996 р. по 2012 р.); кандидат мед. наук, доцент Єфіменко Л.В. (з 2006 р. по 2013 р.); кандидат мед. наук, доцент Садомова-Андріанова Г.В. (доцент кафедри з 2007 року по теперішній час);
 • Інфекційні хвороби – з 1997 р. по 2006 р. очолював кандидат мед. наук, доцент Галузинський В.П., а з 2006 – очолює доктор мед. наук, професор Топольницький В.С.;
 • Дерматологія та венерологія – очолював з 1996 р. по 2015 р. кандидат мед. наук, доцент Шупенько М.М., з 2015 по 2016 – доктор мед. наук, професор Романенко І.М., з 01.09.2016р. – очолює кандидат мед. наук, доцент Білоусова І.В. випускниця університету; доктор мед. наук, професор Баркалова Е. Л. (професор кафедри з 2017 року по теперішній час); кандидат мед. наук, доцент Дерев`янко Л.А. (з 2016 по теперішній час) (головний дитячий дерматолог України).

Наукова робота

Основні наукові направлення співробітників кафедри – це дослідження коморбідних захворювань та станів – туберкульоз та ВІЛ-інфекція, туберкульоз та алкоголізм, туберкульоз та материнство, ризик інфікування та ризик захворювання туберкульозом студентської молоді та дітей, клініко-експериментальне дослідження антимікобактеріальної активності сучасних антимікобактеріальних препаратів та засобів народної медицини; особливості виявлення, діагностика та лікування бронхіальної астми, хронічного обструктивного захворювання легень, негоспітальної пневмонії, вірусних гепатитів та захворювань, що передаються статевим шляхом.

Під керівництвом співробітників кафедри захищено, за останні 15 років, 2 докторські дисертації, 13 кандидатських та 32 магістерські роботи; співробітники кафедри захистили 5 кандидатських дисертацій та одну докторську (професор Топольницький В.С.). По матеріалах наукових робіт за період існування кафедри підготовлено та опубліковано 3 монографії, 13 методичних рекомендацій та міжвідомчих інструкцій, 3-х – стандартів та протоколів по лікуванню та обстеженню хворих, 12 патентів, авторських свідоцтв на винаходи, понад 280 наукових праць у вітчизняних та закордонних виданнях.

Особливе місце в науковій роботі займають наукові дослідження кафедри, як дослідницького центру МОЗ України по багатоцентрових міжнародних наукових програмах по вивченню ефективності та переносимості нових лікарських препаратів та засобів їх доставки в пульмонології, у фтизіатрії, при лікуванні вірусних гепатитів. Центр на протязі всіх 20 років даних досліджень очолює професор Мельник В.П., який співпрацює з вченими більш ніж 30 країн Європи, Азії, Африки та Америки.

На тренінгах по наукових програмах співробітники кафедри відвідали 27 країн світу.

Лікувально-консультативна робота

Співробітники кафедри консультують більше як в 10 лікарнях, поліклініках та наукових установах м. Києва, серед яких  Інститут інфекційних захворювань НМАН України, госпіталь та центральна поліклініка МВС України, СІЗО. Професор Панасюк О.В. є головним консультантом по туберкульозу Ц.Н.С. і більше як 20 років був провідним консультантом по санітарній авіації – член експертної групи МОН України з розгляду робіт, поданих на здобуття премій Кабінету міністрів України.

Більшість викладачів кафедри мають вищу кваліфікаційну категорію по спеціальностях: фтизіатрія, пульмонологія, інфекційні хвороби, дерматологія та венерологія.

Викладачі кафедри щоденно консультують та лікують хворих, тисячі із яких вдячні за гуманне, чуйне та високопрофесійне відношення по відновленню їх здоров`я, а нерідко і повернення до життя.

 

 

 

02.01.2021
ПОДІЇ | Всі Події
20
ВЕР
Курси гірудотерапії
Тривалість: 20.09.2021 - 01.10.2021
07 Вересня 2021
27
ВЕР
Курси з фітотерапії
Тривалість: 27.09.2021 - 08.10.2021
07 Вересня 2021
20
ЖОВ
Курси з народної та нетрадиційної медицини
Тривалість: 20.10.2021 - 17.11.2021
13 Вересня 2021
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери