Кафедра фармакології, клінічної фармакології, патологічної фізіології

Адреса: Харківське шосе, 121 (4 та 7 поверхи).

Email: pharmacology@kmu.edu.ua
Тел.: +38 (044) 564-29-96

Завідувач кафедри

Туманов Віктор Андрійович, доктор медичних наук, професор, лауреат Державної премії України, академік АНВШ України.

Штат кафедри

• доктор фармацевтичних наук, професор Пономаренко М.С.
• доктор медичних наук, професор Назар П.С.
• доктор медичних наук, професор Волкова В.А
• кандидат медичних наук, доцент Тимченко І.М.
• кандидат медичних наук, доцент Соломка С.Л.
• кандидат фармацевтичних наук, доцент Брубейкер І.О.
• кандидат медичних наук, асистент Волошина Н.Н.
• кандидат медичних наук, асистент Левон М.М.
• кандидат медичних наук, асистент Зіневич Я.В.
• кандидат медичних наук, доцент Пашевін Д.О.
• кандидат біологічних наук, асистент Парчамі Газае Сепідех
• асистент Ангелюк В.Д.
• асистент Гончаров С.В.
• асистент Марченко-Толста К.С.
• асистент Буря’н О.В.
• асистент Шамрай Г.В.
• лаборант Михайловська Г.М.
• лаборант Єсіна С.В.

Навчально-методична робота

На кафедрі читають лекції і проводять практичні заняття для студентів 3-го курсу медичного і фармацевтичного, 2-го і 3-го курсів стоматологічного факультетів та факультету по роботі з іноземними студентами.

Викладання ведеться українською та англійською мовами.

На допомогу студентам в оволодінні програми навчання співробітниками кафедри виданий методичний посібник «Робочий зошит з фармакології» та «Робочий зошит з патофізіології» трьома мовами, медичний посібник «Крок – це легко», англомовний глосарій для підготовки студентів до КРОК – 1. Створено стенд «Вітчизняні лікарські засоби».

За останні 10 років викладачі кафедри прийняли участь в підготовці і виданні двох підручників «Фармакологія» (2009, 2013 рр.), трьох навчальних посібників «Основи фармакогнозії і фітотерапії» (2015 р.), «Современная энциклопедия народной и нетрадиционной медицины» (2016 р.), «Лікарські засоби рослинного походження у клінічній практиці і народній медицині» (2017 р.)

Наукова робота

Головне направлення наукової діяльності кафедри – експериментальне обґрунтування механізмів дії біологічно активних речовин. Тільки за останні 10 років співробітники кафедри опублікували 36 статей у фахових журналах, майже 60 тез, 3 методичні рекомендації. Один співробітник захистив кандидатську дисертацію. Професор Туманов В.А. – співавтор двох монографій: «Who monographs on medicina plants commonly used in the Newly Independent States (NIS), World Health Organization, Geneva (2010)»; «Отруйні речовини» (2012р.). Професор Туманов В.А. є консультантом ВООЗ з фітопрепаратів. Очолює в Державному експертному центрі МОЗ України консультаційно-експертну комісію з фітозасобів і гомеопатичних препаратів. В 2007 році нагороджений знаком Міністерства освіти та науки «За наукове досягнення».

06.08.2019