Кафедра фармакології, клінічної фармакології, патологічної фізіології

Адреса: Харківське шосе, 121 (4 та 7 поверхи).

Email: pharmacology@kmu.edu.ua
Тел.: +38 (044) 564-29-96

Завідувач кафедри

Туманов Віктор Андрійович, доктор медичних наук, професор, лауреат Державної премії України, академік Академії наук вищої школи і вищої освіти України.

Штат кафедри

• доктор фармацевтичних наук, професор Пономаренко М.С.
• кандидат медичних наук, доцент Тимченко І.М.
• кандидат медичних наук, доцент Соломка С.Л.
• кандидат медичних наук, асистент Волошина Н.Н.
• кандидат медичних наук, асистент Зіневич Я.В.
• кандидат медичних наук, доцент Пашевін Д.О.
• кандидат біологічних наук, асистент Парчамі Газае Сепідех
• асистент Ангелюк В.Д.
• асистент Гончаров С.В.
• асистент Марченко-Толста К.С.
• асистент Буря’н О.В.
• лаборант Єсіна С.В.

Навчально-методична робота

На кафедрі читають лекції і проводять практичні заняття для студентів 3-го курсу медичного і фармацевтичного, 2-го і 3-го курсів стоматологічного та міжнародного факультетів.

Викладання ведеться українською і англійською мовами.

На допомогу студентам співробітниками кафедри виданий методичний посібник «Робочий зошит з фармакології» та «Робочий зошит з патофізіології» трьома мовами, медичний посібник «КРОК – це легко», англомовний глосарій для підготовки  студентів до КРОК-1. Створено стенд «Вітчизняні лікарські засоби».

За останні 10 років викладачі кафедри прийняли участь в підготовці і виданні двох підручників «Фармакологія» (2013, 2017 рр.), трьох навчальних посібників «Основи фармакогнозії і фітотерапії» (2015 р.), «Современная энциклопедия народной и нетрадиционной медицины» (2016 р.), «Лікарські засоби рослинного походження у клінічній практиці і народній медицині» (2017 р.).

Наукова робота

Головне направлення наукової діяльності кафедри- експериментальне обґрунтування механізмів дії біологічно активних речовин. Тільки за останні 10 років співробітники кафедри опублікували 40 статей у фахових журналах, майже 80 тез, 10 методичні рекомендації. Один співробітник захистив кандидатську дисертацію. Професор Туманов В.А.- співавтор двох монографій: «Who monographs on medicina plants commonly used in the Newly Intdependent States (NIS), World Health Oryganization, Geneva(2010)»; «Отруйні речовини» (2012 р.). Професор Туманов В.А. є консультантом ВООЗ з фітопрепаратів. Очолює в Державному експертному центрі МОЗ України, консультаційно-експертну комісію з фітозасобів і гомеопатичних препаратів. В 2007 році нагороджений знаком Міністерства освіти та науки «За наукове досягнення».

Історія кафедри

Кафедра фармакології була створена в 1993 році на базі кафедри фармакології Київського медичного інституту ім. О.О. Богомольця. Очолив кафедру професор Туманов В.А.

Першими викладачами були:

• член-кореспондент НАН і НАМН України, лауреат Державної премії України, професор Чекман І.С.
  • лауреат Державної премії України, професор Горчакова Н.О.
  • доктор медичних наук, доцент Козак Л.І.
  • кандидат медичних наук, доцент Голота Л.Г.
  • кандидат медичних наук, доцент Полякова І.Ф.

На теперішній час до структури кафедри, крім фармакології входять наступні навчальні дисципліни: “Клінічна фармакологія”, яку очолював з 1995 року – доктор медичних наук, заслужений лікар України, професор Войтенко Г.М., а з 2016 року – доктор медичних наук, професор Назар П.С. “Патологічна фізіологія”, яку з 1992 року по 2016 рік очолював доктор медичних наук, професор, лауреат Державної премії України Горбань В.О., а з 2017 року- кандидат медичних наук, доцент Тимченко І.М.

10.12.2020