ПОДІЇ | Всі Події

День української писемності та мови

В Україні щорічно 9 листопада святкують День української писемності та мови. Відповідний наказ Президента України про відзначення цього свята був підписаний 9 листопада 1997 року. День української писемності та мови співпадає з днем вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця, відомого послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія та автора першого літопису. Вчені вважають, що саме з Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Щорічно, цього дня відбувається урочисте покладання квітів до пам’ятника Нестора Літописця та нагородження кращих українських літераторів і видавництв. Гарною традицією, починаючи з 2000 року, стала трансляція Всеукраїнського диктанту національної єдності у прямому ефірі “Українського радіо”. З кожним роком до написання диктанту приєднується все більше людей: серед них політики, діячі науки та культури, студенти та школярі.

Активно долучився до Дня української писемності та мови і Київський медичний університет. Кафедра української та латинської мов провела онлайн-челендж на кращу творчу роботу. За умови челенджу потрібно було записати відеоролик на 1-2 хв. з декламацією української поезії чи прози з використанням національних та державних культурних надбань або зробити фото в національному одязі на фоні українських культурних символів. Деякі з виступів приведені нижче у відео-форматі. Дякуємо всім, хто приєднався до онлайн-челендж.

Наші студенти-іноземці та українці підготували для вас невеличке вітання. Вони прочитали вірш Володимира Сосюри “Любіть Україну!”. Приємно бачити як іноземні громадяни намагаються оволодіти українською мовою.

 

09.11.2020
ПОДІЇ | Всі Події
29
ЛИС
The “Tracheal Intubation” workshop will be held
Date & time: November 29, 2021, at 15:00.
25 Листопада 2021
29
ЛИС
The “Central Vein Catheterization” workshop will be held
Date & time: November 29, 2021, at 16:30.
25 Листопада 2021
30
ЛИС
Майстер-клас Центру кар’єри КМУ на тему: «Як написати супровідний лист?»
Захід відбудеться в онлайн-форматі 30 листопада о 16:00
26 Листопада 2021
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери