День української писемності та мови

В Україні щорічно 9 листопада святкують День української писемності та мови. Відповідний наказ Президента України про відзначення цього свята був підписаний 9 листопада 1997 року. День української писемності та мови співпадає з днем вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця, відомого послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія та автора першого літопису. Вчені вважають, що саме з Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Щорічно, цього дня відбувається урочисте покладання квітів до пам’ятника Нестора Літописця та нагородження кращих українських літераторів і видавництв. Гарною традицією, починаючи з 2000 року, стала трансляція Всеукраїнського диктанту національної єдності у прямому ефірі “Українського радіо”. З кожним роком до написання диктанту приєднується все більше людей: серед них політики, діячі науки та культури, студенти та школярі.

Активно долучився до Дня української писемності та мови і Київський медичний університет. Кафедра української та латинської мов провела онлайн-челендж на кращу творчу роботу. За умови челенджу потрібно було записати відеоролик на 1-2 хв. з декламацією української поезії чи прози з використанням національних та державних культурних надбань або зробити фото в національному одязі на фоні українських культурних символів. Деякі з виступів приведені нижче у відео-форматі. Дякуємо всім, хто приєднався до онлайн-челендж.

Наші студенти-іноземці та українці підготували для вас невеличке вітання. Вони прочитали вірш Володимира Сосюри “Любіть Україну!”. Приємно бачити як іноземні громадяни намагаються оволодіти українською мовою.

09.11.2020
ЧЕР
XXV урочистий випуск лікарів та провізорів
Початок заходу 23 червня о 11:00
18 Червня 2021
ЧЕР
Битва найкмітливіших “Що? Де? Коли? КМУ!” 25 червня!
КОЛИ? - 25 червня о 18:00
ДЕ? - ACTIVE LEARNING HALL (лекційна зала № 224)
Головний корпус Київського медичного університету, вул. Бориспільська, 2.
08 Червня 2021
Запрошуємо на День відкритих дверей
День відкритих дверей відбудеться у OFFLINE-форматі 25 червня 2021 року о 16:00 за адресою: вул. Бориспільська, 2.
11 Червня 2021