День української писемності та мови

В Україні щорічно 9 листопада святкують День української писемності та мови. Відповідний наказ Президента України про відзначення цього свята був підписаний 9 листопада 1997 року. День української писемності та мови співпадає з днем вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця, відомого послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія та автора першого літопису. Вчені вважають, що саме з Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Щорічно, цього дня відбувається урочисте покладання квітів до пам’ятника Нестора Літописця та нагородження кращих українських літераторів і видавництв. Гарною традицією, починаючи з 2000 року, стала трансляція Всеукраїнського диктанту національної єдності у прямому ефірі “Українського радіо”. З кожним роком до написання диктанту приєднується все більше людей: серед них політики, діячі науки та культури, студенти та школярі.

Активно долучився до Дня української писемності та мови і Київський медичний університет. Кафедра української та латинської мов провела онлайн-челендж на кращу творчу роботу. За умови челенджу потрібно було записати відеоролик на 1-2 хв. з декламацією української поезії чи прози з використанням національних та державних культурних надбань або зробити фото в національному одязі на фоні українських культурних символів. Деякі з виступів приведені нижче у відео-форматі. Дякуємо всім, хто приєднався до онлайн-челендж.

Наші студенти-іноземці та українці підготували для вас невеличке вітання. Вони прочитали вірш Володимира Сосюри “Любіть Україну!”. Приємно бачити як іноземні громадяни намагаються оволодіти українською мовою.

09.11.2020