День боротьби проти астми і алергії

День боротьби проти астми і алергії був заснований за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) та відзначається 30 травня.

Алергія – це гостра нетипова реакція імунної системи на різноманітні речовини. Такими речовинами (алергенами) можуть бути побутові алергени, пилок рослин, шерсть тварин, побутова хімія та косметика; харчові продукти (яйця, молоко, злаки, кунжут, горіхи, мед), лікарські препарати і т.п. Алергічна реакція може проявляється як алергічний риніт, сльозотеча (кон’юнктивіт), шкірні реакції, кропив’янка (свербіж, висип тощо), набряк Квінке, анафілактичний шок.
Основне завдання цього дня – привернення уваги громадськості до проблем астми та алергії. Статистика свідчить, що у світі понад 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії. Це пов’язано з погіршенням екології, зниженням якості харчових продуктів, щоденним використанням косметики та засобів побутової хімії. Алергія особливо небезпечна тим, що може розвинутись в бронхіальну астму.

Астма ж є хронічною хворобою бронхів – шляхів, по яких повітря надходить в легені та виходить з них. Бронхіальна астма одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі. За статистикою на неї страждають понад 5% дорослого населення і 10% дітей. Астма не виліковується повністю, проте своєчасна діагностика та терапія можуть допомогти контролювати її перебіг і жити повноцінним життям.

Фактори ризику поширення алергії і астми:
– куріння (активне і пасивне), особливо в дитячому віці і під час вагітності
– прийом медикаментів, вплив хімічних речовин і вживання алергенних продуктів харчування під час вагітності
– неконтрольований прийом гормональних контрацептивів і антибіотиків
– часте вживання продуктів з синтетичними добавками
– стреси і несприятливі фактори навколишнього середовища

30.05.2021
Другий тренінг з нового курсу «Конфліктологія»
2 квітня 2024 року о 17:00 відбудеться друга з трьох зустрічей на тему: «Мобінг та булінг», яка пройде у флагманському корпусі Університету (вул. Бориспільська, 2, лекторій 224).
27 Березня 2024
Екскурсія до Київського міського центру «Академія здоров’я людини»
Запрошуємо студентів-старшокурсників, які збираються вступати до інтернатури за спеціальністю «Акушерство та гінекологія» на ознайомчу екскурсію до Київського міського центру «Академія здоров'я людини», яка відбудеться 2 квітня 2024 року о 12:00 за адресою: Харківське шосе, 121.
27 Березня 2024
Екскурсія до офтальмологічої клініки “Зір 100%”
Запрошуємо 4 квітня 2024 року об 11:00 на екскурсію до офтальмологічної клініки "Зір 100%" вступників до інтернатури за спеціальністю «Офтальмологія».
28 Березня 2024