День боротьби проти астми і алергії

День боротьби проти астми і алергії був заснований за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) та відзначається 30 травня.

Алергія – це гостра нетипова реакція імунної системи на різноманітні речовини. Такими речовинами (алергенами) можуть бути побутові алергени, пилок рослин, шерсть тварин, побутова хімія та косметика; харчові продукти (яйця, молоко, злаки, кунжут, горіхи, мед), лікарські препарати і т.п. Алергічна реакція може проявляється як алергічний риніт, сльозотеча (кон’юнктивіт), шкірні реакції, кропив’янка (свербіж, висип тощо), набряк Квінке, анафілактичний шок.
Основне завдання цього дня – привернення уваги громадськості до проблем астми та алергії. Статистика свідчить, що у світі понад 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії. Це пов’язано з погіршенням екології, зниженням якості харчових продуктів, щоденним використанням косметики та засобів побутової хімії. Алергія особливо небезпечна тим, що може розвинутись в бронхіальну астму.

Астма ж є хронічною хворобою бронхів – шляхів, по яких повітря надходить в легені та виходить з них. Бронхіальна астма одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі. За статистикою на неї страждають понад 5% дорослого населення і 10% дітей. Астма не виліковується повністю, проте своєчасна діагностика та терапія можуть допомогти контролювати її перебіг і жити повноцінним життям.

Фактори ризику поширення алергії і астми:
– куріння (активне і пасивне), особливо в дитячому віці і під час вагітності
– прийом медикаментів, вплив хімічних речовин і вживання алергенних продуктів харчування під час вагітності
– неконтрольований прийом гормональних контрацептивів і антибіотиків
– часте вживання продуктів з синтетичними добавками
– стреси і несприятливі фактори навколишнього середовища

30.05.2021
ЧЕР
Екскурсія до клініки «Гармонія здоров’я»
Екскурсія відбудеться 18 червня о 15:00
15 Червня 2021
ЧЕР
XXV урочистий випуск лікарів та провізорів
Початок заходу 23 червня о 11:00
18 Червня 2021
ЧЕР
Битва найкмітливіших “Що? Де? Коли? КМУ!” 25 червня!
КОЛИ? - 25 червня о 18:00
ДЕ? - ACTIVE LEARNING HALL (лекційна зала № 224)
Головний корпус Київського медичного університету, вул. Бориспільська, 2.
08 Червня 2021
Запрошуємо на День відкритих дверей
День відкритих дверей відбудеться у OFFLINE-форматі 25 червня 2021 року о 16:00 за адресою: вул. Бориспільська, 2.
11 Червня 2021