ПОДІЇ | Всі Події

Делегація КМУ побувала на міжнародному конгресі з симуляційної медицини SESAM 2023

У червні 2023 року делегація Київського Медичного Університету була безкоштовно запрошена взяти участь на 28-му щорічному міжнародному конгресі з симуляційної медицини SESAM 2023 «Створюємо майбутнє моделювання разом» (https://www.sesam-web.org/) який проходив у місті Лісабоні (Португалія). На конгресі провідні виробники симуляційого обладнання представили останні досягнення з цієї галузі.

SESAM – є міжпрофесійною європейською організацією, яка поширює знання, покращує якість і сприяє доступу до медичних симуляторів. Місія SESAM – це покращення безпеки пацієнтів шляхом популяризації симуляторів, як інструменту медичної освіти. SESAM проводить щорічні конгреси, починаючи з 1994 року, які збирають медичних працівників та освітян з усієї Європи.

Тема симуляційного обладнання надзвичайно важлива, адже симуляція надає можливість навчання медичних працівників без ризику для пацієнтів. Симуляційне навчання допомагає попередити лікарські помилки, надає медикам можливість не лише надати якісну допомогу пацієнту, але й зробити її більш повною, послідовною та надійною. Ця тема актуальна для всіх провідних закладів освіти, але для України поготів – під час війни вийшла на перший план.

Протягом 3 днів представники КМУ долучалися до лекцій, воркшопів та дискусій міжнародного конгресу. Зокрема, одним з ключових питань конгресу стало обговорення використання новітніх технологій у Центрах симуляційного навчання, зокрема штучного інтелекту та доповненої реальності. Особлива увага була приділена адаптації симуляційних тренувань під час військового конфлікту в Україні.

Київський Медичний Університет приділяє значну увагу відпрацюванню практичних навиків абітурієнтів, студентів та інтернів у одному з кращих в Україні Центрі симуляційного навчання та оцінювання КМУ, який був створений під час COVID як раз в умовах суворого обмеження доступу до лікарень та пацієнтів.

Починаючи з 2020 року, у Центрі симуляційного навчання та оцінювання під керівництвом досвідчених менторів, більше 700 інтернів, 500 студентів та 300 абітурієнтів опрацювали на фантомах базові хірургічні навички, медсестринські навички та корисні навички з базової підтримки життя, а також основи тактичної медицини.

У планах Київського Медичного Університету на 2023-2024 н.р. повністю інтегрувати заняття в Центрі Симуляційного навчання та оцінювання в навчальні програми, розширити спектр навичок та клінічних сценаріїв, які можуть відпрацьовуватися в Центрі, збільшити кількість та покращити якість фантомів Центру симуляційного навчання та оцінювання, включаючи надсучасні віртуальні тренажери для медицини та стоматології, тренажери, які використовують доповнену реальність та штучний інтелект, що у подальшому надасть можливість вчити студентів сучасним компетенціям, затвердженими провідними європейськими та американськими асоціаціями медичних університетів.

26.07.2023
ПОДІЇ | Всі Події НОВИНИ КАФЕДР | Всі новини
Завершення циклу ТУ «Професійні шкідливості лікарів-стоматологів»
27 січня 2025 року на кафедрі дитячої терапевтичної стоматології завершився цикл ТУ «Професійні ш...
06 Лютого 2025
Завершився цикл виробничих практик здобувачів освіти на факультетах фармації та психології, стоматології
Нещодавно завершився цикл виробничих практик здобувачів освіти на факультеті фармація та психолог...
14 Січня 2025
Новини кафедри дитячої терапевтичної стоматології: завершення циклу спеціалізації «Дитяча стоматологія»
17 грудня 2024 року на кафедрі дитячої терапевтичної стоматології завершився цикл спеціалізації «...
24 Грудня 2024
Новини кафедри анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії
10 грудня 2024 року на кафедрі анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії  сту...
19 Грудня 2024
Триває практика у студентів-стоматологів
У студентів 5 курсу стоматологічного факультету вже третій тиждень триває виробнича лікарська пра...
16 Грудня 2024
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери