Лікарями не народжуються - ними стають в КМУ! | NO ONE IS BORN A DOCTOR! BECOME ONE AT KMU!

Засідання “круглого столу” на тему «Про стан та перспективи медичної освіти в Україні» в Комітеті з питать охорони здоров’я ВР України.

 

1702201714 лютого 2017 року співробітники КМУ прийняли участь у засіданні "круглого столу" на тему «Про стан та перспективи медичної освіти в Україні». «Круглий стіл» організовано Комітетом з питань охорони здоров'я Верховної ради України. Головною метою заходу стало обговорення питань, які потребують вирішення у системі вітчизняної медичної освіти. 

Комунікаційна площадка включала як народних депутатів України Богомолець О.В., Сисоєнко І.В., Мусій О. С., Кириченко О.М., так і представників Міністерства охорони здоров’я (заступник Міністра Лінчевський О.В.), Міністерства освіти та науки (заступник Міністра Ковтунець В.В.), вищих медичних навчальних закладів, громадських організацій, молодих вчених, студенства, засобів масової інформації.

Учасники «круглого столу» детально зупинилися на проблемних питаннях вітчизняної системи вищої медичної освіти, підготовки молодших спеціалістів; сучасних аспектах і перспективах розвитку вищої фармацевтичної, стоматологічної освіти, підготовки медичних кадрів для потреб Збройних Сил України; реформування системи післядипломної підготовки лікарів. Крім того, на розгляд винесено такі актуальні питання, як підготовка менеджерів в охороні здоров’я та фахівців з громадського здоров’я, нострифікація дипломів в Україні.

Акцентувалася увага на тому, що підготовка кадрів для галузі має враховувати її реальну потребу в конкретних спеціалістах. Нині дефіцит тільки первинної ланки у кадровому забезпеченні становить 2,4 тис. лікарів загальної практики – сімейних лікарів та більше 900 педіатрів. Загальна кількість вакантних посад лікарів становить 21,7 тис., у тому числі майже 6 тисяч – у закладах охорони здоров’я на селі. Не вистачає лікарів у фтизіатричній, патологоанатомічній, рентгенологічній, лабораторній службах. І ці кадрові потреби галузі не компенсуються навіть тим, що щороку випускається понад 10 тис. спеціалістів. Крім того, спостерігається стійка негативна тенденція до відтоку фахівців зі сфери охорони здоров’я – щороку ми втрачаємо понад 7 тис. фахівців (мігрують, влаштовуються на роботу до фармкомпаній тощо). Все це потребує нагального вирішення.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець поінформувала учасників «круглого столу» про ухвалене Верховною Радою України рішення щодо проведення 22 березня 2017 року парламентських слухань на тему: «Медична освіта в Україні: погляд у майбутнє» та закликала усіх учасників заходу долучитися до підготовки проекту Рекомендацій зазначених парламентських слухань.

За результатами обговорення винесеного на розгляд питання учасники «круглого столу» дійшли висновку про необхідність створення при Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я ініціативної групи з узагальнення та систематизації наданих пропозицій та підготовки проекту рекомендацій парламентських слухань на тему: «Медична освіта в Україні: погляд у майбутнє».

Пропонуємо всім зацікавленим надавати пропозиції щодо реформування системи вищої освіти в Україні проф. Доан С.І., на електронну адресу – s.doan@kmu.edu.ua до 20 лютого 2017 року.