Лікарями не народжуються - ними стають в КМУ! | NO ONE IS BORN A DOCTOR! BECOME ONE AT KMU!

Відкриваємо для себе Київ! Екскурсія до аптеки-музею

musПід патронажем кафедри дитячих хвороб студенти-медики 4-го курсу 28 лютого 2017 року мали чудову можливість відвідати Аптеку-музей міста Києва. Музей розташовано в будівлі, де розміщувалася перша приватна аптека німця Йоганна Гейтера. Після його смерті справу успадкував зять — Георг Бунге, який поклав початок відомій династії київських аптекарів. В ході екскурсії студенти дізналися, що в аптеці було презентовано один із найширших асортиментів ліків у Києві — понад 960 найменувань  та  існувало два відділи й, відповідно, два окремих реєстри ліків: для бідних киян та багатих клієнтів. Починаючи з 1835 року садибу, в якій розміщувалася аптека, продавали декілька разів, поки вона не перейшла до державної власності. У 1986 році будівлю відреставрували та відкрили Аптеку-музей.

Під час екскурсії студенти мали змогу ознайомитися з експозицією музею, яка налічує понад 2 тисячі експонатів, що були зібрані з різних куточків України. Наприклад, старовинні аптечні меблі завезли до музею з західних регіонів країни. Тому, заходячи в музей, потрапляєш в атмосферу справжньої української аптеки кінця 18 початку 19 століття. У зв'язку з тим, що в ті часи аптекар виконував функції й фармацевта, й лікаря, як правило, під одним дахом розміщувалися приймальня, магазин та лабораторія.

Відвідувачі мали можливість подивитись на товсту аптекарську книгу, датовану 1834 роком. У ній фіксувалися назви препаратів (завжди латиною), вказувалася їхня рецептура та ціни. На спеціальних вітринах виставлено посуд для приготування трав'яних сумішей, різноманітні колбочки й тюбики з-під ліків, старовинні рецепти, є навіть скляні банки з заспиртованими зміями та крабами. Цікаво, що в аптеках минулих століть продавалися косметичні препарати. Тому, в аптеці-музеї виставлено старовинні банки з кремом та пудрою, флакончики з парфумами, упаковки з зубним порошком.

Також студенти відвідали підвальні приміщення музею, де знаходяться декілька інсталяцій: чернеча келія Києво-Печерської Лаври X століття, в якій ченці лікували хворих за допомогою трав та молитов; хата знахарки з глиняною піччю, всіляким посудом, та усіма необхідними атрибутами народної цілітельниці того часу; інсталяція підвалу алхіміка, де маг сидить, схилившись над колбою, біля якої купа монет.

Екскурсія Аптекою-музеєм дозволила відвідувачам не тільки отримати приємні враження, а й збагатити свій досвід у знаннях «фармацевтичного мистецтва» та розширити коло свого світогляду у знаннях природничих наук.