Лікарями не народжуються - ними стають в КМУ! | NO ONE IS BORN A DOCTOR! BECOME ONE AT KMU!

ВІДКРИВАЄМО ДЛЯ СЕБЕ КИЇВ. ЕКСКУРСІЯ ДО ДЕРЖАВНОГО НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО МУЗЕЮ

IMG_6726Ще одна цікава мандрівка відбулася на підготовчому відділенні для іноземних громадян. Ми відвідали політехнічний музей та спробували обійти всю величезну територію політехнічного інституту. Емоції наших хлопців були справжніми, вражень вдосталь!

Державний науково-технічний музей знаходиться на території найбільшого технічного університету – Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», в одному з старовинних навчально-лабораторних корпусів. Політехнічний музей у НТУУ «КПІ» – найбільший університетський музей в Україні та один з найбільших українських музеїв технології. Він пов'язаний з іменами Ігоря Сікорського, Дмитра Менделєєва, Євгена Патона та історичними подіями Першої та Другої світових війн.

Крім історії університету, експозиції охоплюють широкий спектр розвитку технологій та інженерії: радіо, телебачення, обчислювальна техніка, електроніка, видобуток та екологія, прилади та інструменти, залізничний транспорт, вогнепальна зброя і військовий зв'язок, авіація та космонавтика. Колекції включають в себе радіоприймач 1917 року, ранні радянські комп'ютери «МИР-1» і «Промінь», справжній космічний корабель «Восток-4» та багато цікавого. Наші студенти, наче малі діти, дуже хотіли все потримати в руках, покрутити, уважно роздивитись і, звичайно, сфотографувати. Екскурсоводи з розумінням поставилися до цих бажань і дозволили не тільки відкрити двері раритетних авто, а й сідати та фотографуватися.

Поряд з музеєм також знаходяться пам'ятки техніки. Маневровий танк-паровоз серії 9П (1954 року випуску) встановлений на колії біля правого крила музейного корпусу. Легкий багатоцільовий веротоліт Мі-2 – єдиний радянський вертоліт, який не виготовлявся в СРСР. Середній танк Т-34-85, який брав участь у боях Великої Вітчизняної війни в складі Першого Українського фронту, а потім був переданий до музею як експонат. Тут наші хлопці взагалі були у захваті, але для всіх відвідувачів правила суворі – вилізати на техніку заборонено!

Також облаштована музейна площа, на якій встановлені пам'ятники видатним вченим та конструкторам – Є.Патону, С.Лебедєву, М.Кравчуку, С.Корольову, І.Сікорському та іншим.

Обійти всю територію Політеху і навіть весь парк КПІ нам не вдалося, але при нагоді ми це зробимо.