Лікарями не народжуються - ними стають в КМУ! | NO ONE IS BORN A DOCTOR! BECOME ONE AT KMU!

Медична освіта в Україні: погляд у майбутнє

MoPvMУ Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему  «Медична освіта в Україні: погляд у майбутнє»

(Верховна Рада України, вул. М.  Грушевського, 5, зала засідань).

Представники Університету взяли участь у парламентських слуханнях Верховної Ради України на тему: «Медична освіта в Україні: погляд у майбутнє».

Відкрила слухання Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.

Мета заходу — професійне та громадське обговорення питання реформування медичної освіти в Україні, висвітлення проблем та визначення основних стратегічних напрямів подальшого розвитку медичної освіти в контексті реформування охорони здоров’я України та розроблення пріоритетних заходів, що мають бути вжиті законодавчою та виконавчою владою України з метою розвитку вітчизняної медичної освіти.

До участі у слуханнях запрошено народних депутатів України,  представників Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України, інших заінтересованих міністерств і відомств, регіональних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, Національної академії медичних наук України, вищих медичних навчальних закладів усіх рівнів акредитації та форм власності, представників інших навчальних закладів, зацікавлених тематикою заходу, професійних спілок, громадськості, студентства, медичної спільноти, міжнародних організацій, засобів масової інформації.

Учасники парламентських слухань говорили про те, що на сьогодні, незважаючи на досить потужну мережу вищих медичних навчальних закладів, в Україні ще не досягнуто рівня фундаментальної та клінічної підготовки лікарів, який би повною мірою відповідав сучасним міжнародним стандартам. Причинами такого стану насамперед є: повільне запровадження у навчальний процес сучасних наукових розробок та засад доказової медицини, галузевих стандартів вищої медичної та фармацевтичної освіти, адаптованих до європейських стандартів  у сфері охорони здоров’я; несвоєчасний перегляд та оновлення програм підготовки спеціалістів для медичної галузі, що не встигає за розвитком сучасної медичної науки та нових медичних технологій;  неефективна, надмірно централізована та застаріла система управління і фінансування в системі вищої медичної освіти; не розвинена система університетських клінік; застаріла матеріально-технічна база навчальних закладів; зростаюча нерівність у доступі до якісної освіти; надмірна комерціалізація освітніх послуг; корупція тощо.

Учасники слухань констатували, що сучасна медицина стрімко розвивається в пошуках і впровадженні нових методів лікування, діагностики захворювань, новітніх інформаційних технологій. Тому програми підготовки майбутніх медиків повинні ґрунтуватися на вимогах європейських протоколів і стандартів лікування хвороб, сучасних інформаційних технологіях, передбачати можливість опанування практичних навичок роботи з сучасним лікувально-діагностичним обладнанням. У навчальний процес до- та післядипломної підготовки медичних працівників потрібно запроваджувати використання сучасних телемедичних технологій, щоб спеціалісти мали змогу навчатися і працювати в єдиному професійному європейському просторі.

«Сьогодні вищий орган законодавчої влади країни, — як зазначила Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець, — має почути думку фахівців у сфері медичної освіти та громадськості щодо головних напрямів реформування медичної освіти, сформувати дорожню карту цієї реформи, інвентаризувати, виявити і  систематизувати всі проблеми у системі медичної освіти та знайти шляхи вирішення задля того, щоб система медичної освіти в Україні відповідала сучасним потребам галузі охорони здоров’я у висококваліфікованих кадрах та була інтегрованою в європейський економічний та освітній простір».

На її думку, без зміни парадигми базової середньої і вищої медичної освіти в Україні неможливо наблизити систему охорони здоров’я до світових стандартів та здійснити реформування системи охорони здоров’я в Україні.

Учасникам парламентських слухань представлено для обговорення проект Рекомендацій парламентських слухань на тему: «Медична освіта в Україні: погляд у майбутнє», які будуть подані на затвердження Верховної Ради України після спільного опрацювання всіма зацікавленими  сторонами. Усі бажаючі можуть надати пропозиції до Рекомендацій парламентських слухань до 1 квітня 2017 р. Завантажити проект ви можете тут.