Кафедра терапевтичної стоматології та пародонтології

Копчак Оксана Вікторівна, д.мед.н., професор.

О.В. Копчак має науково-педагогічний стаж роботи понад 23 роки. Після закінчення з відзнакою Національного медичного університету імені О.О. Богомольця у 2000 році навчалася в інтернатурі, клінічній ординатурі та аспірантурі на кафедрі терапевтичної стоматології Інституту стоматології Національної медичної академії післядипломної освіти (НМАПО) імені П.Л. Шупика, яку достроково закінчила у 2006  захистом кандидатської дисертації на тему «Патогенетичне обґрунтування диференційованих підходів до лікування гіперестезії дентину при захворюваннях пародонту».

У 2018 р. захистила докторську дисертацію на тему: «Патогенетичне обґрунтування нових підходів до лікування генералізованих захворювань  пародонту пацієнтів з ендотелільною дисфункцією при кардіоваскулярній патології». Впродовж 18 років працювала на кафедрі терапевтичної стоматології Інституту стоматології НМАПО імені П.Л. Шупика, де пройшла шлях від асистента до доцента кафедри.

У 2018 році очолила кафедру терапевтичної стоматології та пародонтології у Приватному вищому навчальному закладі «Київський медичний університет», де є  розробником та гарантом освітньо-професійної програми за спеціальністю 221 «Стоматологія» за другим (магістерським) рівнем.

9 квітня 2021 року нагороджена почесною відзнакою «Орден святої Аполлонії» (№62) за досягнення в розвитку стоматології України.

У лютому 2022 року отримала вчене звання професора.

Під керівництвом Оксани Вікторівни впроваджується заключення меморандумів про співпрацю з європейськими компаніями та закордонними вищими навчальними закладами. Оксана Вікторівна здійснює керівництво студентськими науковими роботами та науковими роботами аспірантів кафедри.

Безперервно удосконалює свій  професійний рівень завдяки закордонним стажуванням (Греція, Туреччина, Литва, Нідерланди, Італія, Німеччина).

Постійно бере участь та організовує науково-практичні конференції з міжнародною участю, виступає з доповідями, проводить освітні вебінари, практичні майстер-класи та інші освітньо-наукові заходи.

Член координаційної ради ГО «Асоціація стоматологів України», член правління Київського осередку ГО «Асоціація стоматологів України», віце-президент Всеукраїнської ГО «Асоціація  лікарів-пародонтологів України». Є членом редакційної колегії профільного польського журналу «Stomatologia Wspolczesna» та міжнародного журналу «Oral and general health».

Також є членом групи з розробки галузевих стандартів з терапевтичної стоматології при Міністерстві охорони здоров’я України.

Постійно виступає членом разових Спеціалізованих вчених рад з захисту дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня доктора філософії. Автор близько 200 наукових робіт, із яких 2 – це навчальні посібники, 3 – методичні рекомендації, 10 – патенти, 7 – статті, опубліковані у періодичних виданнях, включених до наукометричних баз Web of Science і Scopus.

Оксана Вікторівна є лікарем терапевтом-стоматологом вищої категорії та являється провідним фахівцем з терапевтичної стоматології та пародонтології в Україні та за її межами. Її професійна діяльність сприяє розвитку та вдосконаленню стоматологічної галузі України і робить вагомий внесок у формування національного наукового потенціалу.

Сьогодні на кафедрі працюють 13 співробітників (1 – професор, 3 – доцента, 9 – асистентів) з них один доктор медичних наук, п’ять кандидатів медичних наук, двоє магістрів.

  • Копчак Оксана Вікторівна, д.мед.н., професор, завідувач кафедри
  • Азаров Олексій Вікторович, к.мед.н., доцент, (відповідальний за викладання дисципліни «Терапевтична стоматологія»)
  • Марченко Наталія Сергіївна, к.мед.н., доцент (відповідальна за наукову роботу)
  • Янішевський Констянтин Арнольдович, к.мед.н., доцент
  • Новіков Роман Анатолійович, асистент кафедри (відповідальний за викладання дисципліни «Пропедевтика терапевтичної стоматології» та роботу з лікарями-інтернами)
  • Куліш Альона Станіславівна, к.мед.н., асистент (секретар кафедри, секретар ради факультету)
  • Оболонська Ганна Олександрівна, к.мед.н., асистент (відповідальна за роботу студентського наукового гуртка на кафедрі)
  • Черняк Світлана Ярославівна, завуч кафедри, асистент
  • Рогозін Володимир Валентинович, асистент
  • Яковець Оксана Вікторівна, асистент
  • Береговий Олексій Олександрович, асистент (методист кафедри, відповідальний за наповнення платформи «PrExem»)
  • Дмитрашко В’ячеслав Владиславович, асистент (відповідальний за роботу студентського наукового гуртка на кафедрі, директор симуляційного центру навчання «Стоматологія»)
  • Літвінова Яна Володимирівна, асистент

На кафедрі здійснюється викладання таких дисциплін:

• Пропедевтика терапевтичної стоматології

• Терапевтична стоматологія

На кафедрі здійснюється викладання таких вибіркових освітніх компонентів (курсів за вибором):

• Аспекти сучасної стоматології

• Сучасні протоколи лікування генералізованих захворювань пародонту. Терапевтичні та хірургічні етапи

Викладання дисциплін здійснюється студентам 2-5 курсів стоматологічного факультету, а також англомовним студентам. Проводяться вебінари, майстер-класи та студентські конкурси.

На кафедрі проводиться післядипломне навчання з курсу «Терапевтична стоматологія», навчання в аспірантурі, планується відкриття докторантури. Також проводяться курси тематичного удосконалення для лікарів-стоматологів за темами: «Нові підходи до лікування пародонтологічних хворих» та «Сучасні підходи до лікування захворювань слизової оболонки та червоної облямівки губ».

На кафедрі в наявності методичні рекомендації за такими тематичними напрямами як: карієс зубів та його ускладнення, некаріозні захворювання зубів, захворювання тканин пародонту та слизової оболонки порожнини рота.

Співробітники кафедри є авторами низки методичних матеріалів для аудиторної та позаудиторної роботи студентів. Так, А. М. Політун є співавтором навчальних посібників українською та російською мовою: «Терапевтична стоматологія: у 4 т.: підручник» (М. Ф. Данилевський, А. В. Борисенко, А. М. Політун, Л. Ф. Сідельникова, О. Ф. Несін та ін., 2004р., 2008 р.); «Практикум з терапевтичної стоматології. (Фантомний курс)» (А. М. Політун, Л. Ф. Сідельникова, А. В. Борисенко, 1993 р., 2001 р., 2004 р., 2007 р., 2009 р.), розділу «Терапевтична стоматологія» у «Протоколах надання стоматологічної допомоги» (А. В. Борисенко, А. М. Політун, Л. Ф. Сідельникова, О. Ф. Несін, 2005 р.); «Терапевтична стоматологія. Карієс. Пульпіт. Періодонтит. Ротовий сепсис» (М. Ф. Данилевський, А. В. Борисенко, А. М. Політун, Л. Ф. Сідельникова, О. Ф. Несін, 2010 р.). О.В.Копчак є співавтором підручника: «Сучасні пломбувальні матеріали та методи їх використання в терапевтичній стоматології» (Г.Ф. Білоклицька, О.В. Ашаренкова, О.В. Копчак, 2013 р.). Ас. кафедри Рогозін В. В. є автором навчально-методичного посібника «Засоби симуляційного навчання майбутніх лікарів-стоматологів» (рецензенти: Мельничук І. М., Копчак О. В., 2023 р.).

Сьогодні співробітники кафедри працюють над науково-дослідною темою: «Клініко-лабораторне обґрунтування новітніх підходів в діагностиці, профілактиці та лікуванні основних стоматологічних захворювань». Наукова діяльність кафедри присвячена розв’язанню актуальних проблем сучасної стоматології, серед яких: діагностика, лікування та профілактика основних стоматологічних захворювань (патологія твердих тканин зубів, пульпи та періодонту, тканин пародонту та слизової оболонки порожнини рота).

Основний науковий напрямок роботи кафедри спрямований на поглиблене вивчення особливостей клінічного перебігу та патогенезу генералізованих захворювань тканин пародонту у пацієнтів молодого віку та хворих з коморбідними й мультиморбідними станами, з метою розробки патогенетично обґрунтованих диференційованих підходів до комплексного лікування з використанням новітніх регенеративних технологій та тканинної інженерії, що забезпечує досягнення сталого терапевтичного ефекту. На кафедрі підготовлено одного доктора медичних наук, 13 кандидатів медичних наук, 11 магістрів. Сьогодні дисертаційні роботи виконують 5 аспірантів.

Співробітники кафедри проходять стажування та беруть участь у конференціях, з’їздах, конгресах, симпозіумах міжнародного рівня, які проводять на теренах України та за її межами, зокрема у щорічних з’їздах ГО «Асоціації стоматологів України», ВГО «Асоціація лікарів-пародонтологів України», European Federation of Periodontology, FDI World Dental Federation. На сьогоднішній день співробітники кафедри є авторами більше 500 наукових праць.

Кафедра приділяє увагу профілактиці та лікуванню основних стоматологічних захворювань серед населення.

Лікувальну роботу кафедра проводить у лікувальних закладах міста Києва. Основною базою кафедри є Стоматологічний центр «Університетський» (м. Київ, вул. А. Цедіка, 7), де на постійній основі надається лікувально-консультативна допомога 500 пацієнтам щорічно.

Кафедра терапевтичної стоматології розпочала роботу у 1995 р. Її першим керівником та засновником був доктор медичних наук, професор Микола Аврамович Кодола. Перший випуск лікарів-стоматологів був у 1997 році коли вже за конкурсом на посаду завідувача кафедри був обраний д.мед.н., проф. Олексій Іванович Марченко. Після закінчення з відзнакою Київського медичного стоматологічного інституту Олексій Іванович працював над кандидатською дисертацією, присвяченою питанням стерилізації кореневих каналів. У 1959 р. він очолив Одеський науково-дослідницький інститут стоматології (ОНДІС). У 1966 р. захистив докторську дисертацію на тему «Дослідження фізіологічних механізмів всмоктування слизовою оболонкою порожнини рота і язика». Автор понад 260 наукових праць, зокрема 12 монографій, 14 авторських свідоцтв на винаходи.

Упродовж 2005–2008 рр. кафедру очолювали спочатку доцент Ірина Володимирівна Борисова, а потім Ігор Олексійович Моложанов.

У 2008–2016 рр. посаду завідувача кафедри терапевтичної стоматології обіймала д.мед.н., проф. Антоніна Михайлівна Політун. Антоніна Михайлівна очолювала клінічну школу ендодонтії в Україні. Опублікувала понад 250 наукових праць, була співавтором трьох томів 4-томного видання підручника «Терапевтична стоматологія», п’яти навчальних посібників, двох наукових монографій. Вона також провадила плідну громадську роботу: як президент очолювала Українську ендодонтичну асоціацію (2006–2016 рр.), була членом правління і координаційної ради АСУ, науковим керівником Навчального центру АСУ (1996–2013 рр.), головним редактором журналів «Ендодонтист», «ЕндоFile», «Endodontic practice», «Імплантологія, пародонтологія, остеологія». За внесок у розвиток вищої школи та вітчизняної стоматології нагороджена орденами «Знак пошани» (1986 р.), «Золотий Стамил» (Україна), «Золота свічка» (Euro FDI), почесною нагородою Асоціації стоматологів України (2014 р.) у галузі терапевтичної стоматології. Під керівництвом Антоніни Михайлівни були підготовлені дві роботи на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук, захищені 10 кандидатських дисертацій.

У період із 2016-го по 2017 р. обов’язки завідувача кафедри виконував доцент Олексій Вікторович Азаров, який водночас керував роботою стоматологічного факультету, а з лютого 2017 р. посаду завідувача займала д.мед.н., проф. Олена Анатоліївна Олійник.

 

Завідувач кафедри
Копчак Оксана Вікторівна
Контактна інформація
Адреса:м. Київ, вул. А. Цедіка,  7
E-mail:terdent@kmu.edu.ua
ПОДІЇ | Всі Події
22
КВІ
Олімпіада з фармацевтичної ботаніки
Запрошуємо вас взяти участь в Університетській студентській олімпіаді з фармацевтичної ботаніки для студентів ІІ-ІІІ курсів фармацевтичного факультету, яка відбудеться 22 квітня 2024 року о 10:00 на кафедрі фармацевтичної і біологічної хімії, фармакогнозії, за адресою: Харківське шосе, 121.
08 Квітня 2024
23
КВІ
Запрошуємо на майстер-клас «Як написати ефективне резюме?»
Запрошуємо вас стати учасниками майстер-класу «Як написати ефективне резюме?», який відбудеться 23 квітня 2024 року о 17:00 у онлайн-форматі.
17 Квітня 2024
24
КВІ
Екскурсія до медичного центру «Мати та дитина»
 Запрошуємо 24 квітня 2024 року о 8:00 вступників до інтернатури за спеціальністю «Акушерство і гінекологія» на екскурсію до медичного центру «Мати та дитина», який знаходиться за адресою: вул. Юрія Литвинського, 54/15.
18 Квітня 2024
26
КВІ
Безкоштовний відкритий стоматологічний тренінг для абітурієнтів!
Тренінг відбудеться 26 квітня року о 14:00 за адресою: вул. А. Цедіка, 7, (місце зустрічі - хол перший поверх). Поспішайте, кількість місць обмежена, реєстрація закривається дуже швидко!
18 Квітня 2024
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери