Кафедра патологічної анатомії, гістології та судової медицини

Адреса: вул. Підвисоцького, 4-а, вул. Харківське шосе, 121 (4 поверх)

E-mail: pathomorphology@kmu.edu.ua
Тел.: +38 (044) 560-89-70, +38 (044) 561-17-27

Завідувач кафедри

Гичка Сергій Григорович, доктор медичних наук, професор, академік АН ВШ України.

Штат кафедри

1. Хаджинський В.Г., Кандидат біологічних наук, доц.,
2. Неумержицький О.Л., Кандидат медичних наук., доц.

Навчальна робота

На кафедрі викладають наступні дисципліни:

– Патологічна анатомія;
– Гістологія;
– Судова медицина.

Патологічна анатомія (грец. pathos — хвороба, страждання + logos — слово, учення; ana­to­me — розсікаю, розрізаю) — медико-біологіч­на наука, яка вивчає структурні основи патологічних процесів. Її завдання.: виявлення морфологічних змін органів, тканин і клітин при хворобах і процесах відновлення; з’ясування причин, механізмів і динаміки цих змін; порівняння морфологічних змін з результатами клінічних, біо­хімічних і патофізіологічних досліджень.

Гістологія (від грец. histos — тканина + грец. logos — знання, слово, наука) — розділ біології, що вивчає будову тканин живих організмів. Гістологія є важливою галуззю медицини, хірургії, вкрай істотною для до- і післяопераційного аналізу, а також біології.

Судова медицина, розділ медицини, який вивчає питання медичного та біологічного характеру, що виникають під час слідствай судового процесу.

Методична робота

Викладачі кафедри – автори і співавтори 5 підручників та 2 навчальних посібників, серед яких:
1. Марушко Ю.В. Гичка С.Г., Мощич П.С. та ін. – Українсько-латинсько-російська термінологія з курсу дитячих хвороб – 2003.
2. Марушко Ю.В., Пісоцька С.А., Гичка С.Г., Бойко Н.С., Гаєвська А.В. – Гематологія дитячого віку: навчально-методичний посібник – 2005.
3. Чабан Т.І., Гичка С.Г., Ткачишина Н.Ю., Горбань В.О., Марушко Ю.В., Гищак Т.В. – Сучасні методи діагностики та лікування артеріальної гіпертонії – 2003.

Історія кафедри

Кафедра патологічної анатомії, гістології та судової медицини була створена 01 лютого 1994 р.

05.08.2019
ВЕР
Курси "Лікар з народної та нетрадиційної медицини."
Тривалість: 23.09.19 - 28.02.20
10 Вересня 2019