НОВИНИ | Всі Новини
Кафедра фармакології, патофізіології, клінічної фармакології і фармації, технології ліків

Зав. кафедри Туманов Віктор Андрійович, доктор медичних наук, професор, лауреат Державної премії України, академік АНВШ України

Кафедра фармакології, патофізіології, клінічної фармакології і фармації  була заснована у 1994 році.

На кафедрі працюють 9 викладачів, серед яких:
• Доктор медичних наук, проф.: Горбань В.О.
• Доктор медичних наук, проф.: Войтенко Г.М.
• Доктор фармацевтичних наук: Косяченко К.Л

На кафедрі викладають наступні дисципліни:
– Фармакологія;
– Клінічна фармакологія;
– Клінічна фармація;
– Технологія ліків;
– Організація та економіка фармації;
– Патофізіологія.

Фармакологія ((гр.)pharmakon – ліки, отрута; logos — наука, вчення)  — фундаментальна наука, що вивчає дію лікарських засобів та інших біологічно активних речовин на організм людини чи тварини. Це порівняно молода наука, хоча історія використання ліків така ж давня, як історія людства. Фармакологія розподіляється на загальну, яка вивчає загальні питання, і спеціальну, яка вивчає вплив окремих лікарських засобів на живий організм.

Клінічна фармакологія – вивчає вплив лікарських засобів на організм людини в умовах патології.

Патофізіологія ((гр.) pathos — хвороба) – фундаментальна наука, що вивчає життєдіяльність хворого організму, дає основні принципи підходів до терапії патологічних процесів. Як наука, вона досить молода і постійно розвивається у зв’язку з безперервним накопиченням нових експериментальних і клінічних даних, що в свою чергу служить основою для перегляду вже усталених теоретичних поглядів.

На кафедрі щорічно навчається більш як 200 студентів трьох факультетів: медичного, стоматологічного і фармацевтичного.
Наукова робота кафедри спрямована на обґрунтування рослинних та метаболічних лікарських засобів. З цього напрямку підготовлено 3 монографії, отримано 3 патенти на винаходи, методичні рекомендації для лікарів.

Викладачі кафедри – автори і співавтори 5 підручників, 9 навчальних посібників, серед яких:
1. Підручник «Фармакологія», 2001 р.- 783 с., 2013 р. – 681 с.
2. Навчальні посібники: «Фармакотерапія серцево-судинних захворювань у дітей», 2009 р. – 206 с.
3. «Отруйні рослини», 2011 р. – 494 с.

Контактна інформація:
Email: pharmacology@kmu.edu.ua
Адреса: м. Київ, вул. Харківське шосе 121 (4, 7 поверхи).
Конт. тел.: +38(044) 564-29-96.

22.05.2013
ЛИП