Наша історія

Київський медичний університет – кращий приватний заклад вищої освіти (згідно з Рейтингом-2019). В університеті навчається близько 3900 осіб, серед яких 700 інтернів. Біля 35% контингенту – студенти-іноземці з 62 країн світу.

Університет був заснований Поканевичем Валерієм Володимировичем (1950-2012 рр.) — заслуженим лікарем України, кандидатом медичних наук, доцентом, Генеральним директором Української асоціації народної медицини, головним позаштатним спеціалістом МОЗ України зі спеціальності «Народна і нетрадиційна медицина».

Валерій Володимирович стояв у витоків розбудови системи кадрового потенціалу у сфері народної і нетрадиційної медицини України. За його ініціативи та участі у 1998 році була започаткована лікарська спеціальність «Лікар з народної та нетрадиційної медицини», яка була внесена до переліку лікарських посад у закладах охорони здоров`я.

У 1992 році Валерій Володимирович створив Київський медичний університет, робота якого базувалася на необхідності впровадження найбільш ефективних, науково обґрунтованих методів і засобів народної та нетрадиційної медицини до комплексної терапії захворювань у системі медичних закладів України. Реалізація цієї концепції знайшла відображення у функціонуванні і розвитку вищого медичного навчального закладу нового типу, навчання студентів якого сьогодні – це поєднання засад класичної та народної і нетрадиційної медицини, про що так мріяв В.В. Поканевич.

Університет готує фахівців за напрямом підготовки 22 “Охорона здоров’я” на факультетах: медичний за спеціальністю “Медицина” (222), термін навчання – 6 років, форма навчання – денна, стоматологічний факультет за спеціальністю “Стоматологія” (221), термін навчання – 5 років, форма навчання – денна, “Фармація. Промислова фармація” (226), форми навчання – денна та заочна, терміни навчання 5 та 5,5 років відповідно.

Над впровадженням новітніх освітніх технологій, покращенням клінічних та навчальних баз, оснащенням опорних кафедр, поліпшенням матеріально-технічної бази Університету та комфортом студентів працює близько 500 осіб професорсько-викладацького складу, не рахуючи адміністрації. Кількість випускників на сьогоднішній день налічує близько 5000 осіб. В Університеті кожний п’ятий викладач — доктор наук, а кожний третій — кандидат наук.

Навчання проходить на 22 кафедрах, 14 з яких – клінічні, що розміщені в державних, комунальних та приватних лікарнях. Працюють підготовчі відділення для українських та іноземних громадян. Післядипломна освіта: інтернатура – 23 спеціальності, 3 освітньо-наукові програми з аспірантури, 11 спеціальностей клінічної ординатури та докторська програма доступна на більшості спеціальностей охорони здоров’я.  Університет має власну сучасну стоматологічну клініку — СтоматЦентр “УНІВЕРСИТЕТСЬКИЙ”. В 2017 році було відкрито філію — Харківський інститут медицини та біомедичних наук, а в 2019 — Дніпровський інститут медицини та громадського здоров’я.

25.10.2017
БЕР
XХІІ Міжнародна наукова конференція імені засновника Київського Медичного Університету В.В. Поканевича «Стратегії розвитку особистості здобувачів медичної освіти»
Конференція відбудеться 20 березня 2024 року 10:00 за адресою: вул. Бориспільська, 2 («Discovery Hall» (лекторій №302))
13 Березня 2024
KYIV DENTAL DERBY 2024
Грандіозне протистояння відбудеться 22 березня 2024 року о 11:00 за адресою: вул. А. Цедіка, 7, ауд. 23.
18 Березня 2024
БЕР
Лекція лікаря-алерголога Ольги Колесникової «Молекулярна алергодіагностика – яскравий приклад персоніфікованого підходу до діагностики алергічних захворювань»
Лекція відбудеться 25 березня 2024 року об 11:00 за адресою: вул. Бориспільська, 2, «Discovery Hall» (лекторій №302).
28 Лютого 2024