Лікарями не народжуються - ними стають в КМУ! | NO ONE IS BORN A DOCTOR! BECOME ONE AT KMU!

ЕПІДЕМІЧНА СИТУАЦІЯ З ГРИПУ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ, РЕКОМЕНДАЦІЇ З ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКИ

фото1

29 січня 2016 р. проректор з науково-педагогічної роботи, радник голови Держсанепідслужби з питань вірусних інфекцій, д.мед.н., професор Доан С.І. взяла участь у брифінгу «Епідемічна ситуація з грипу в Україні та світі, рекомендації з лікування і профілактики», ініційованого Держсанепідслужбою України та МОЗ України.

«Імунітет найпотужніший засіб профілактики грипу. Слід чітко усвідомлювати, що не хворіє на грип той, хто має імунітет. Це можливо у двох випадках – хто перехворів, і набув імунітет, або хто вакцинувався проти грипу.

Вірус грипу А(Н1N1) пандемічний, з’явившись в 2009 р., вже протягом  сьомого сезону викликає захворювання в тих, хто не зустрічався зі збудником. З огляду на зазначене у світі тисячі медпрацівників глобальної мережі нагляду за грипом та ГРВІ працюють, щоб визначити варіанти вірусів грипу, які викличуть епідемію у наступному сезоні, і дати рекомендації виробникам вакцин проти грипу щодо їх штамового складу. Як результат такої роботи, щорічно напередодні епідемічного сезону ми маємо ефективний засіб захисту —  вакцину. Мало українців використовують таку можливість. Показники щеплення в Україні надзвичайно низькі. Так з початку епідемічного сезону за оперативними даними вакциновано лише 0,32% населення України. “Дуже прикро, що в Україні продовжують помирати від грипу, у той час, коли є ефективний запобіжний засіб”, — наголосила проф. Доан.

За даними Держсанепідсліжби в Україні триває епідемія грипу та ГРВІ. Епідпороги нині перевищено у 18 областях, з початку епідсезону вже перехворіли майже 8% від загальної кількості населення.  «Через велику кількість хворих нині призупинили навчання майже у 13 тис. навчальних закладів. Акцент зроблено на школи, оскільки постійне переміщення та тісне спілкування дітей сприяє передачі вірусів, — зазначив Святослав Протас, т.в.о. Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України, головного державного санітарного лікаря України. – У дошкільних закладах, де групи ізольовані, ризик такої передачі менший. Проте, якщо значна частина дітей відсутня – більше 30%, місцеві органи влади можуть ухвалити рішення розмежувати й ці колективи».

«Грип – самолімітоване захворювання, яке або проходить за тиждень, або призводить до ускладнень. Штам А (Н1N1) здатний викликати вірусні пневмонії, які призводять до важких уражень легень. І на цьому етапі роль вірусу вже стає мінімальною. Тому ми закликаємо звертатися до лікаря у перші дні захворювання, не чекаючи ускладнень», — зазначила Ольга Голубовська, головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України.

фото2