Лікарями не народжуються - ними стають в КМУ! | NO ONE IS BORN A DOCTOR! BECOME ONE AT KMU!

ЕКСКУРСІЯ ДО НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ

IMG_6926Студенти та викладачі  підготовчого відділення відвідали Національний медичний музей. Перше захоплююче  враження -   від будівлі музею. Стародавні, дуже масивні вхідні двері відкривають відвідувачам  інший, паралельний  світ, де панує дух стародавньої медицини, жахливих інструментів і методів лікування, які сьогодні  здаються нам  неможливими.

Три зали, різні за тематиками й часовими проміжками, розповідають про різні етапи   розвитку національної медицини. Перша зала розкриває   становлення й розвиток медицини на території України з найдавніших часів. Наші студенти із захопленням  роздивлялись стародавній медичний інструментарій, лікарські рослини, які застосовувались  у народній медицині, фрагменти з літописних джерел, що розповідають про хвороби та боротьбу з ними. Та більш за все сподобався натурний інтер’єр стародавньої лазні часів Київської Русі , яка використовувалась не тільки для гігієнічних цілей, але й для лікування.  Деякі студенти  навіть запитували, чи це справжні люди. Настільки реальні експозиції представлені у музеї.

У другій залі   висвітлено розвиток медичної освіти та науки в Україні у XIX —  початку XX ст. —  набори медичних інструментів того часу, визначні наукові праці та відкриття у різних галузях медицини. Навіть для наших досвідчених студентів, хто вже має диплом лікаря, було непереливки дивитись на деякі експонати органів та частин тіла людини.

Музей  захопив нас  своїми  неповторними інтер’єрами, наприклад,   першої операційної на медичному факультеті Київського університету з повним обладнанням того часу і натурними фігурами М. Пирогова і В.Караваєва, кабінет видатного епідеміолога, професора Д.К. Заболотного. Дійсно,  відчуваєш себе присутнім у тогочасній  операційній  чи на прийомі у лікаря, спостерігаєш за роботою мікробіолога  і замислюєшся,  наскільки важлива робота  лікаря ,якій рятує людське життя.

Сподіваємось, що враження, які   отримали при відвідуванні медичного музею наші студенти,  надовго залишаться у їхніх спогадах.